Water Glass

Jak dbać

Czyszczenie i pielęgnacja tkanin obiciowych

Odpowiednia pielęgnacja tkanin sprawi, że będą one nie tylko świetnie się prezentować, ale także służyć przez długie lata.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady, jeśli chodzi o pielęgnację tkanin obiciowych z naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszych produktów, zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy i doradzimy w kwestii najlepszych rozwiązań.

Unikaj Kurzu

Unikaj kurzu

Nie dopuszczaj do pozostawiania na powierzchni tkaniny kurzu, plam i innych zanieczyszczeń.

Regularne Czyszceznie

Regularnie czyść

Tkaninę można czyścić regularnie odkurzaczem używając specjalnej, przeznaczonej do tego celu końcówki, na najniższych obrotach lub też z końcówką o miękkiej szczotce. Podczas czyszczenia unikaj zbyt intensywnego tarcia, aby nie uszkodzić włókien.

Nie Susz

Nie susz tkanin

W celu wysuszenia nigdy nie należy używać żelazka, suszarki itp.

Chron Przed Sloncem

Chroń przed promieniami słonecznymi

Każda tkanina narażona na promieniowanie słoneczne może ulec w mniejszym lub większym stopniu wyblaknięciu.

Chron Przd Cieplem

Chroń przed źródłami ciepła

Nie wystawiaj tkaniny na bezpośrednie oddziaływanie źródeł ciepła, takich jak np. grzejnik, kaloryfer itp. Zalecana minimalna odległość od źródła ciepła wynosi jeden metr.

Usuwanie Sub Stalych

Usuwaj substancje stałe

Plamy usuwaj natychmiast po powstaniu, za pomocą wilgotnej miękkiej gąbeczki. Rób to tak, aby nie roznieść plamy na większą część materiału. Jeżeli plama nadal pozostanie na tkaninie, powtórz czynność czyszczenia używając wilgotnej miękkiej gąbeczki namydlonej białym mydłem. W tym celu czyść daną powierzchnię ruchem okrężnym, z zewnątrz do wewnątrz. Po wyczyszczeniu zmyj resztki mydła czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Usuwanie Sub Slynnych

Usuwaj substancje płynne

Rozlany płyn zbierz dobrze absorbującym materiałem, nie wcieraj. Pozostały płyn wycieraj czystym i suchym materiałem (bawełnianą szmatką, papierowym ręcznikiem) delikatnie uciskając tkaninę. Po zakończeniu pozostaw do samoczynnego wyschnięcia.

Unikaj Zmoczneia

Unikaj zmoczenia

Chroń tkaninę przed nadmiernym czy długotrwałym zamoczeniem, zwilżeniem.

Wykonaj Probe

Wykonaj próbę

Wszystkie produkty przeznaczone do pielęgnacji i czyszczenia tkanin obiciowych należy najpierw sprawdzić na niewidocznym miejscu. Środki stosujemy zawsze na powierzchniach, nanosząc je od szwu do szwu.

Uwazaj Na Srodki Czystosci

Uważaj na środki czyszczące

Nie zaleca się stosowania odplamiaczy, środków wybielających, środków piorących (płyny, proszki itp.), rozpuszczalników, środków chemicznych na bazie alkoholu itp. Stosowanie środków czyszczących może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny.

Path 3661

Nie prać

Path 3660

Nie prasować

Czyścić Chemicznie

Czyścić chemicznie

Path 3656

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Path 3659

Nie wybielać

Vid

Wideo

Technologia Nano Block

Obejrzyj film
Nano Block to innowacyjna technologia, którą doceni każdy, kto uwielbia praktyczne rozwiązania na co dzień. Jej wykorzystanie w tkaninie sprawia, że rozlana na materiale ciecz nie wnika w jego głąb, lecz pozostaje na powierzchni, formując się w duże krople, które z łatwością można usunąć za pomocą papierowego ręcznika.